KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388573
nr 1738 8573
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på pannå, 74x60 cm, yttermått inklusive ram: 86x72
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 10 november 2025
kl 20:11:35
7/11 14:39:14
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius